Naciśnij ESC aby zamknąć

Chińczycy rozpracowali Centrino

Chińscy naukowcy alarmują – w ciągu pięciu minut można włamać się do laptopów zbudowanych w oparciu o intelowską platformę Centrino.

Praktyczny sposób zdobycia dostępu do zasobów notebooka zaprezentowano na konferencji naukowej w Chinach. Prelegenci zapewnili sobie dostęp do zawartości twardego dysku poprzez bezprzewodową kartę sieciową; pliki mogły być kopiowane, przeglądane, edytowane i kasowane. To kolejny sygnał kwestionujący bezpieczeństwo platformy Centrino. Intel zaleca pobranie i zainstalowanie najnowszej rewizji sterowników.

Centrino (także zwane Centrino Mobile Technology – Mobilna Technologia Centrino) jest inicjatywą marketingową firmy Intel, zawierającą połączenie CPU, chipsetu płyty głównej i interfejsu sieci bezprzewodowej w formie komputera przenośnego. Firma Intel wydała do tej pory 3 wersje platformy Centrino: Carmel, Sonoma i Napa. Planowane jest wydanie kolejnej pod nazwą Santa Rosa.

Źródło: ITbiznes

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.