Naciśnij ESC aby zamknąć

W hotelach jest niebezpiecznie

Przeprowadzone przez naukowców z Cornell University studium “Hotel Network Security: A Study of Computer Networks in U.S. Hotels” wykazało, że goście sporo ryzykują podłączając się do hotelowej sieci. Z badań wynika, że “wiele sieci hotelowych ma dziury, co umożliwia cyberprzestępcom atak i naraża gości na utratę danych”.

Na przykład spośród 46 hoteli w stanach Virginia, Karolina Północna, Texas, Maryland, Tennessee i Pensylvania większość była podatna na ataki.

“Spośród 38 hoteli korzystających z sieci bezprzewodowych byłem w stanie włamać się do 33” – mówi Josh Ogle, jeden z autorów badań.

Na sprzęt potrzebny do włamania wydał mniej niż 100 dolarów. Średnio spędził około 10 minut, by dostać się do każdej z sieci. W niektórych przypadkach to sami pracownicy hotelu podawali mu hasła i inne dane, ułatwiające przestępstwo.

“Te sieci są wyjątkowo źle zabezpieczone” – dodaje Ogle.

Osobom, które korzystają z hotelowych sieci specjalista radzi, by używały firewalla, oprogramowania antywirusowego oraz łączyły się za pomocą VPN.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.