Naciśnij ESC aby zamknąć

Ludzie odpowiedzialni za ataki DDoS przed sądem

Lee Graham Walker oraz Axel Gembe staną przed sądem w San Francisco za wykonanie ataku typu DDoS w 2003 roku, który sparaliżował działanie dwóch amerykańskich sklepów. Obu mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.

Walker i Gembe oskarżani są o zbudowanie botnetu, którego użyli do przeprowadzenia ataku na witryny sklepów WeaKnees oraz Rapid Satellite. WeaKnees wycenił swoje straty na 200000 dolarów.

Co ciekawe, zleceniodawcą miał być Jay R. Echouafni, ówczesny właściciel platformy telewizji satelitarnej Orbit Communications i jego partner biznesowy Paul Ashley. Echouafni aktualnie ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, a Ashley został skazany w 2004 roku.

Pozew sądowy przeciwko Walkerowi oraz Gembemu jest przełomowy – jest to pierwsze oskarżenie będące wynikiem udanego śledztwa FBI w sprawie ataków DDoS wymierzonych w komercyjny serwis internetowy.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.