Naciśnij ESC aby zamknąć

Vista bezpieczniejsza niż Linux, Mac OS X i Windows XP?

Jeff Jones, przedstawiciel pionu technologii bezpieczeństwa w Microsofcie, dokonał zestawienia ilości dziur w kilku systemach operacyjnych w pierwszych 180 dniach od ich premier.

W raporcie znalazły się następujące systemy: Windows Vista, Windows XP, Red Hat Enterprise Linux 4 Workstation, Ubuntu 6.06 LTS, Novell Suse Linux Enterprise Desktop 10 oraz Mac OS X 10.4.

Jones naliczył w Viście 15 dziur, z czego 12 zostało załatanych. W Windows XP było 39 dziur, załatano 36. System Red Hat Enterprise Linux 4 zanotował 214 dziur z czego 155 załatanych. W przypadku Ubuntu 6.06 LTS liczby te kształtowały się na poziomie 74 i 63 a w SLED 159 i 132. Natomiast w Mac OS X 10.4 było 60 dziur a w ciągu pierwszych 6 miesięcy załatano 44. Widać więc, że najmniej dziur było w Viście, przy czym była ona jednak wolniej patchowana niż Windows XP. Jones wykonał także zestawienie dziur krytycznych i tutaj Vista miała ich najmniej oraz były najszybciej patchowane.

Źródło: Microsoft, dobreprogramy.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.