Naciśnij ESC aby zamknąć

Uśmiercili Jobsa

Cyberprzestępcy włamali się na witrynę konferencji MacWorld 2009 i umieścili w RSS wiadomość o rzekomej śmierci szefa Apple’a, Steve’a Jobsa.

W chwilę później pojawiła się informacja: “Wycofanie informacji o Jobsie… nie wiemy, jak trafiło to do naszego RSS-a. Steve nie umarł”. Jednak już niedługo po tym użytkownicy mogli przeczytać: “Oj, przepraszamy. Steve nie żyje. Serdeczne kondolencje”.

Wiadomo, że cyberprzestępcy są związani z witryną 4Chan, która już wcześniej rozsyłała plotki o Kościele Scjentologicznym i włamała się na konto należące do Sarah Palin.

Steve Jobs i Bill Gates

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.