Naciśnij ESC aby zamknąć

Pirackie płyty na giełdzie

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o wprowadzanie do obrotu pirackich kopii filmów. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 1200 płyt DVD. Straty producentów wstępnie oszacowano na ponad 100 tys. zł. Podejrzanym grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą komendy miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwie osoby podejrzane o wprowadzanie do obrotu pirackich kopii filmów. Funkcjonariusze realizując sprawę operacyjną na terenie giełdy przy ul. Robotniczej we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn, w wieku 28 i 29 lat, mieszkańców Wrocławia, którzy oferowali do sprzedaży nielegalnie zwielokrotnione nośniki DVD z najnowszymi filmami. Policjanci zabezpieczyli blisko 1200 płyt o wartości około 15 tysięcy złotych.

Wstępnie wartość strat poniesionych przez producentów filmowych oszacowano na kwotę ponad 100 tysięcy złotych. Za naruszanie praw autorskich podejrzanym grozi odpowiedzialność karna pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Źródło: Komenda Główna Policji

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.