Naciśnij ESC aby zamknąć

Uchwalono kontrowersyjną ustawę antypiracką.

W Wielkiej Brytanii przyjęto Digital Economy Bill, którego celem jest monitorowanie sieci P2P. Gdy wykryją oni pirata, mogą ograniczyć lub odciąć dostęp do Internetu.

Ta kontrowersyjna ustawa spotkała się z wielkim niezadowoleniem, lecz została ona uchwalona mimo sprzeciwów. Niezależna agenda OfCom została obarczona wieloma obowiązkami. Musi oni rejestrować domeny internetowe, oceniać gry i być na straży praw autorskich. Od 2012 roku obowiązki zostaną powiększone o możliwość odcinania lub ograniczania dostępu do Internetu piratom. OfCom będzie współpracował z wieloma wytwórniami filmowymi i innymi koncernami. Gdy osoba, która będzie nieleganie pobierała owe pliki, zostanie zidentyfikowana, najpierw zostanie do niej wysłany list ostrzegawczy. Jeśli użytkownik zignoruje list, OfCom może całkowicie odciąć lub ograniczyć dostęp do sieci.

Ustawa przewiduje również nałożenie kar na uczelnie, firmy itp. Oczywiście jeśli na terenie danej instytucji dojdzie do piractwa. Wytwórnie i inne koncerny są też w stanie zażądać od OfCom, by ten zamykał witryny, na których znajdują się nielegalne oprogramowania.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.