Naciśnij ESC aby zamknąć

Strach przed cyberatakami


Badania nowej grupy Clarus Research Group na zlecenie Lumension ukazują obawy administratorów IT, co do cyberataków. Badaniom zostali poddani administratorzy rządowi i Ci, którzy pracują na rzecz obrony i bezpieczeństwa Internetu.

Z badań wynika, iż ponad ¾ ankietowanych przypuszcza że w następnym roku USA zmierzy się z cyberatakami ze strony innych krajów.

Jakich rodzajów ataków i zagrożeń federalni IT boją się najbardziej? Wśród respondentów, 64% martwi się o rozwój i wyrafinowanie cyberataków, podczas gdy 49% wyraziła zaniepokojenie, zaniedbanie, celową złośliwość pracowników lub tworzenia wewnętrznych problemów.

Ryzyko to jest również zwiększone z powodu braku wystarczających środków i koordynacji: 42% mówi, że nie ma budżetu lub pracowników na rzecz eliminacji zagrożeń bezpieczeństwa, 25% zauważyć brak integracji pomiędzy bezpieczeństwem IT i ogólnej działalności, a 22% opowiada się za brakiem koordynacji pomiędzy bezpieczeństwem IT i ich działalności.

Źródło: news.cnet.com

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.