Naciśnij ESC aby zamknąć

Rosja a cyberprzestępczość

Wszyscy dobrze wiemy, że Rosja nie jest krajem bezpiecznym, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo o sieci. Nie ma tam zbyt jasnych przepisów dotyczących cyberprzestępstw i nie wypada to zbyt pozytywnie na arenie międzynarodowej. Lecz Rosja ma zamiar to zmienić.

Rosyjskie Towarzystwo Komunikacji Elektronicznej (RAEC) zostało powołane w 2006 roku w celu przyspieszenia tworzenia gospodarki internetowej w Rosji. Grupa liczy trochę ponad 36 członków w tym członkowie ISP Mail. Do tego są jeszcze stowarzyszenia aktualności w Rosji takie jak ITAR-TASS, RIA Novosti i firma zajmująca się bezpieczeństwem Kaspersky Lab. RAEC przedstawił ambitny program kształtujący rosyjskie przepisy Internetu, dostarczać mediacji w sporach o prawa autorskie i e-komercji, promowanie bezpieczeństwa w internecie i wsparcia rozwój legalnych firm IT w Rosji.

Dmitry Zacharow, dyrektor Komunikacja w RAEC, powiedział El Reg (TheRegiste), że występowanie cyberprzestępczości w Rosji boleśnie odznacza swe piętno na wizerunku międzynarodowym.

[i]”Problemy tkwi w tym, że nie jesteśmy w stanie zaoferować zatrudnienia utalentowanym osobom w dziedzinie technologii. Więc biorą one udział w nielegalnej działalności,” mówi Zacharow. “Niewielu chce być gangsterami, ale Rosja jest stosunkowo młody krajem w gospodarce kapitalistycznej i nie mamy tyle normalny zawodów w tej dziedzinie.”[/i]

Źródło: TheRegister.co.uk

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.