Naciśnij ESC aby zamknąć

Ubuntu 8.04 Alpha 6

Wielkimi krokami zbliża się oficjalna premiera Ubuntu 8.04 Hardy Heron. Tymczasem developerzy systemu wydali nową wersję rozwojową Alpha 6 przeznaczoną do szerszego testowania w celu wyłapania najdrobniejszych błędów.

Wśród nowości między innymi: X.Org 7.3 z nowym narzędziem do zmiany rozdzielczości, Brasero – program do nagrywania CD/DVD, Transmission – klient BitTorrent, dystrybucja posiada jądro w wersji 2.6.24-11.17, które bazuje na 2.6.24.3.

Dostępne do pobrania pliki ISO:

Ubuntu 8.04 LTS (Hardy Heron) Alpha 6
Kubuntu 8.04 LTS (Hardy Heron) Alpha 6
Gobuntu 8.04 LTS (Hardy Heron) Alpha 6
Edubuntu 8.04 LTS (Hardy Heron) Alpha 6

Ubuntu to kompletna dystrybucja systemu operacyjnego GNU/Linux bazująca na dystrybucji Debian. Projekt sponsorowany jest przez firmę Marka Shuttlewortha Canonical Ltd. Słowo ubuntu pochodzi z języków plemion Zulu i Xhosa zamieszkujących południową Afrykę i oznacza “człowieczeństwo wobec innych”. Głównym celem dystrybucji jest dostarczenie zwykłym użytkownikom kompletnego, otwartego systemu, który będzie łatwy w obsłudze oraz jednocześnie stabilny, niezawodny i nowoczesny. Ubuntu wydawane jest w regularnych, możliwie sześciomiesięcznych odstępach czasowych. Pierwsze wydanie Ubuntu ukazało się 20 października 2004 roku jako tymczasowa odmiana dystrybucji Debian GNU/Linux.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.