Naciśnij ESC aby zamknąć

Kolejne bledy w stronach rządowych

Jeden z konsultantów do spraw bezpieczeństwa, który współpracuje z naszą redakcją Pan Iwo Graj, znalazł błędy w czterech stronach rządowych z województwa świętokrzyskiego. Są to miedzy innymi: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Zakład Obsługi Informatyki Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego W Kielcach.

Ekspertyza przyniosła dość interesujące rezultaty. Iwo Graj znalazł błędy, które umożliwiają uzyskanie informacji o całej strukturze bazy danych, jak i też uzyskanie informacji na temat użytkowników i ich haseł.

“…Po pierwsze,wszystkie z czterech stron posiadają błąd w jednej ze zmiennych która nie posiada filtrowania znaków specjalnych jak : ‘,() . co umożliwiają kontynuowanie zapytania do bazy danych. W obecnym czasie są to najbardziej popularne błędy jakie można spotkać w Systemach Zarządzania Treścią stron WWW. Często podczas analizy, lub audytu aplikacji spotykam się z takimi błędami…” – dodaje Iwo Graj

Administrator został poinformowany o błędach.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.