Naciśnij ESC aby zamknąć

FBI przyznaje się do szpiegowania w sieci

Federalne Biuro Śledcze przyznało się, że przez cztery lata nielegalnie śledziło komunikację w Internecie. Ponadto według doniesień serwisu Vnunet.com, agencja ciągle łamała przy tym obowiązujące ją reguły.

Dyrektor FBI Robert Mueller powiedział, że przez cztery lata zgromadzono dane osób, m.in.: o prowadzonej przez nich elektronicznej korespondencji oraz ich aktywności w sieci. Wykraczają one poza wyznaczone, legalne ramy działalności. Według niego, jest to również częściowo wina operatorów telekomunikacyjnych, którzy dostarczali FBI “zbyt dużo informacji”.

Patric Leahy, szef komisji prawnej Senatu USA, powiedział: “Wszyscy chcą powstrzymać terrorystów, ale Amerykanie wierzą w prawo do prywatności i chcemy, aby było ono chronione”. Według niego nie można pozostawić decyzji o zbieraniu danych pojedynczemu agentowi. Musi także zostać wprowadzony pewien łańcuch zależności. Leahy dodaje również, że od marca ubiegłego roku FBI wprowadziło reformy i działania biura mieszczą się w ramach wyznaczonych przez prawo.

Źródło: Vnunet, Onet/Republika

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.