Naciśnij ESC aby zamknąć

“Tylne drzwi” w SP1 dla Visty?

Bruce Schneier, amerykański kryptograf i specjalista z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego twierdzi, że generator liczb pseudolosowych zastosowany w SP1 dla Windows Vista, zawiera lukę, którą może wykorzystać Narodowa Agencja Bezpieczeństwa (NSA).

W Dual_EC_DRBG, bo tak nazywa się generator dla Visty, Schneier znalazł “liczne stałe, czyli ustalone z góry liczby, które są używane do definiowania krzywej eliptycznej algorytmu. Są one powiązane z innym, tajnym zestawem liczb, które służą jako rodzaj ‘szkieletu’. Przekładając to na język praktyki: wystarczy przechwycić jedną sesję TLS, by złamać cały protokół. Jeśli znasz tajny zestaw, możesz bez problemu złamać każdą instalację Dual_EC_DRBG”.

Ekspert uważa, że ten tajny zestaw liczb jest w posiadaniu NSA, która mocno promuje Dual_EC_DRBG jako standard kryptograficzny.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.