Naciśnij ESC aby zamknąć

Luka DoS w module Cisco Firewall Services

Firma Cisco poinformowała o usterce bezpieczeństwa w swoich produktach Firewall Services Module (FWSM). Dziura pozwala przeprowadzać ataki typu DoS i unieruchamiać urządzenie sieciowe.

FWSM to moduł wykorzystywany w switchach z rodziny Catalys 6500 i routerach Catalyst 7600. Problem ujawnia się podczas filtrowania danych zawartych w warstwie aplikacji.

Cisco informuje, że dotychczas nie odkryto żadnego szkodliwego kodu wykorzystujące tę dziurę. Zauważono jednak łańcuchy danych, które mogą doprowadzić do ponownego uruchomienia FWSM.

Błąd występuje w wersji 3.2(3) oprogramowania. Poprawiona wersja 3.2(4) ukaże się jeszcze w bieżącym miesiącu. Zabezpieczyć można się już teraz wyłączając opcję “TCP Normalizing” w FWSM. Można to zrobić wpisując następujące polecenia konfigurujące urządzenie sieciowe:

FWSM config terminal
FWSM(config) no control-point tcp-normalizer
FWSM(config)
FWSM

Źródło: ArcaBit, NetWorld

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.