Naciśnij ESC aby zamknąć

TrueCrypt 5.0 wydany

Pojawiło się nowe wydanie programu TrueCrypt – w pełni darmowej aplikacji do szyfrowania danych, pracującej w systemach Windows oraz Linux.

TrueCrypt jest darmowym oprogramowaniem Open Source dla systemów Microsoft Windows 2000/XP/2003 oraz UNIXów, umożliwiającym szyfrowanie całych partycji dyskowych “w locie”. Oprogramowanie wraz z kodem źródłowym udostępnione jest na licencji TRUECRYPT LICENSE przez TrueCrypt Foundation. Program TrueCrypt umożliwia m.in. utworzenie wirtualnego, zaszyfrowanego dysku, który widoczny będzie obok innych dysków zainstalowanych w komputerze, zaszyfrowanie całej partycji wybranego dysku lub innego urządzenia do magazynowania danych.

TrueCrypt może korzystać z następujących symetrycznych algorytmów szyfrujących: AES-256, Blowfish (klucz 448-bitowy), CAST5 (CAST-128), Serpent (klucz 256-bitowy), Triple DES (3DES), Twofish (klucz 256-bitowy).

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.