Naciśnij ESC aby zamknąć

Łatanie WordPressa

Developerzy systemu blogowego WordPress opublikowali wersję 2.3.3, w której załatali dziurę, pozwalającą obcym osobom na edytowanie cudzego bloga. Umożliwiała to błędna implementacja XML-RPC.

To już kolejna luka w XML-RPC, z którą musieli poradzić sobie twórcy WordPressa. W wersji 2.3.3 poprawiono też kilka błędów mniejszej wagi.

Osoby, które chcą się zabezpieczyć przed luką w XML-RPC nie muszą instalować pełnej wersji 2.3.3. Wystarczy, że pobiorą i zainstalują poprawiony skrypt xmlrpc.php.

Developerzy WordPressa informują, że ciągle nie załatali dziury we wtyczce WP-Forum. Zalecają, by do czasu pojawienia się poprawek zrezygnować z jej używania.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.