Naciśnij ESC aby zamknąć

Nielegalne oprogramowanie w firmach ubezpieczeniowych

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi właścicielom firm ubezpieczeniowych, u których dolnośląscy policjanci znaleźli zainstalowane nielegalne oprogramowanie. Właściciele firm nie potrafili udowodnić ich legalności. Funkcjonariusze zabezpieczyli sześć twardych dysków oraz laptopa.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami ze Zgorzelca, Jeleniej Góry, Bolesławca i Lubania w wyniku realizacji sprawy dotyczącej podejrzenia posługiwania się nielegalnym oprogramowaniem przez firmy ubezpieczeniowe, przeszukali pomieszczenia do tychże firm należące.

W trakcie przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli 6 twardych dysków oraz laptopa. Właściciele tych firm nie potrafili udowodnić legalności oprogramowania. Szacuje się, że z tego tytułu straty producentów mogą wynosić ok. 12.000 złotych.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Za kradzież cudzego oprogramowania komputerowego bez zgody osób uprawnionych i czerpanie z tego tytułu korzyści majątkowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Główna Policji

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.