Naciśnij ESC aby zamknąć

Cyberprzestępcy atakują studentów

Cyberprzestępcy zaatakowali studentów jednej z amerykańskich uczelni. Sans Institute informuje, że na skrzynki e-mail studentów trafił spam. Można w nim przeczytać, że odbiorca, jeśli nadal chce korzystać z poczty, musi zweryfikować swoje dane, przesyłając na podany adres nazwę użytkownika, hasło i datę urodzenia.

Mark Hofman z Internet Storm Center przypomina, że niedawno podobny spam wykryli europejscy dostawcy Internetu.

Atakujący wykorzystali obecnie adresy, w którym pojawiła się nazwa uczelni zaatakowanych studentów, mimo iż ich konta znajdowały się w zewnętrznych serwisach pocztowych.

Hofman zauważa, że tego typu precyzyjnie wymierzone ataki zwykle przechodzą przez filtry antyspamowe, bo na serwer pocztowy trafia bardzo mało listów tego typu, nie są więc rozpoznawane jako spam.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.