Naciśnij ESC aby zamknąć

Tajny system łączności dla polskich VIP-ów

Za kilka tygodni na biurka najważniejszych urzędników trafią telefony z nowoczesnym systemem szyfrującym, opracowanym przez kryptografów z ABW – ustalił DZIENNIK.

Do tej pory najważniejsi politycy mogli przez telefon prowadzić jedynie rozmowy poufne, czyli takie, które nie dotyczą strategicznych problemów państwa. Wszystko przez przestarzałą technologię i jak uważają politycy PiS, brak dbałości o tajną łączność przez poprzedników.

Według informacji DZIENNIKA w najbliższych tygodniach do administracji państwowej trafi 50 szyfrujących aparatów “Cygnus Tytanium plus”. Operacja jest poważna, bo nie chodzi tu o szyfrowanie zwykłych rozmów telefonicznych wykonywanych przez telefon stacjonarny lub komórkę, ale stworzenie tajnej wewnętrznej sieci z niezależną infrastrukturą telekomunikacyjną. Jeśli więc premier będzie chciał rozmawiać ze swoim ministrem w ważnych dla kraju sprawach, wówczas skorzysta z telefonu szyfrującego. W innych przypadkach wybierze zwykły telefon lub zadzwoni z komórki.

Więcej…

Źródło: Dziennik, Autorzy: Radosław Gruca, Piotr Nisztor

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.