Naciśnij ESC aby zamknąć

Sztaby wyborcze ulegają zaawansowanym cyber atakom

Zaawansowani zamorscy hakerzy włamali się do systemów komputerowych sztabów wyborczych zarówno Baracka Obamy jak i McCaina. Ukradli duże ilości danych. Przedstawiciele FBI i Tajnych Służb powiadomili w październiku sztab Obamy o przełamaniu zabezpieczeń. Co przez konsultanta technologicznego kampanii zostało początkowo uznane za zwykły wirus komputerowy…

“Macie większy problem niż wam się wydaje” powiedział agent FBI sztabowi wyborczemu, “zostaliście zhakowani i poważna ilość plików została przesłana z waszych systemów”,”macie prawdziwy problem i musicie sobie z nim poradzić” powiedział szef departamentów w Białym Domu Josh Bolten. Stwierdzono również, że systemy komputerowe sztabu McCain zostały w podobny sposób przejęte.

Przedstawiciele sztabów obu kampanii nie wygłosili żadnego komentarza w tej sprawie.

Zgodnie z FBI “obcy byt lub organizacja” będąca za tymi atakami próbuje zebrać informacje na temat ewolucji agendy obu sztabów na różne zagadnienia. Informacje mogą okazać się użyteczne w negocjacji z późniejszą administracją. Stwierdzono również,że hack nie był przeprowadzony przez przeciwników politycznych.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.