Naciśnij ESC aby zamknąć

Nowe energooszczędne procesory Intel Core 2 Quad

Intel ma do zaoferowania trzy nowe czterordzeniowe procesory o TDP na poziomie 65W! Jest to duży postęp. Wcześniejsze modele zużywały 95W, a nawet więcej.

Najszybszy model Core 2 Quad Q9550e będzie pracował z częstotliwością 2.83Ghz i szyną FSB 1333Mhz, oraz 12MB cache.

Drugi model to Core 2 Quad Q9400s, jego częstotliwość nominalna wyniesie 2.66GHz, FSB 1333MHz, oraz 5MB pamięci cache.

Trzeci nowy model to Q8200s. Jego częstotliwość wyniesie 2.33GHz, FSB 1333MHz i będzie on wyposażony w 4MB pamięci cache.

Core 2 Quad

Niższy pobór mocy powinien zaowocować większymi możliwościami podkręcania. Ponadto nasz „pecet” będzie chłodniejszy i bardziej energooszczędny przy zachowaniu wydajności na wysokim poziomie. Jest do dobra informacja dla każdego użytkownika planującego zakup nowego komputera z czterema rdzeniami.

Jak widzimy najszybszy model dysponuje sporą ilością pamięci cache, drugi i trzeci model posiada niestety dużo mniej cache-u, co na pewno wpłynie na wydajność.

Pozostaje nam czekać na testy. Co do ceny hurtowej to wyniesie ona kolejno: $369, $320 oraz $245. W Polsce niestety na pewno będą droższe. Procesory mają pojawić się 18 stycznia 2009 roku.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.