Naciśnij ESC aby zamknąć

Szefowie HP trafią pod sąd

Była szefowa rady dyrektorów Hewlett-Packard i trzej inni członkowie kierownictwa zostali oskarżeni o nielegalne szpiegowanie pracowników i osób spoza firmy.

Zarzuty postawione oskarżonym to nielegalne podsłuchiwanie rozmów telefonicznych, monitorowanie e-maili i zdobywanie danych osobistych bez zezwolenia. Czyny te są karane pozbawieniem wolności do lat trzech oraz grzywną w wysokości do 25 tysięcy dolarów.

Kierownictwo Hewlett-Packard pod przewodnictwem Patrici Dunn wszczęło prywatne śledztwo w sprawie przecieków informacji, które regularnie trafiały do mediów. Podczas dochodzenia inwigilowano członków zarządu HP oraz śledzono dziennikarzy, którzy pisali o przedsiębiorstwie.

W celu dotarcia do źródeł przecieku posunięto się nawet do zorganizowania prowokacji. Do infiltrowanych redakcji wysyłano szpiegów. Wynajętym detektywom udało się też dotrzeć do billingów rozmów śledzonych osób.

Źródło: Puls Biznesu

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.