Naciśnij ESC aby zamknąć

System operacyjny oparty na Linux dla telefonów komórkowych

Grupa osób, składająca się z jednych z najlepszych na rynku w sektorze telefonii komórkowej firm developerskich ogłosiła plany zbudowania otwartego systemu operacyjnego przeznaczonego dla urządzeń mobilnych, opartego na systemie Linux. Współtwórców tworzy Motorola, NEC, NTT, Panasonic, Samsung oraz Vodafone.

Planowane jest stworzenie niepodległej fundacji na rzecz promocji nowej platformy operacyjnej, dzięki której możliwe będzie promowanie profesjonalnej inicjatywy transparentnego procesu otwartego współtworzenia systemu, poinformowali partnerzy należący do przedsięwzięcia.

“Linux jest bazą większości strategicznych punktów wdrażania oprogramowania Panasonic Group.”, powiedział Osamu Waki, dyrektor zarządu Panasonic Mobile Communications. Jens Schulte-Bockum, dyrektor Vodafone Global poinformował, iż cały proces zredykuje podział różnorodności mniej znaczącego oprogramowania, dostępnego na rynku telefonów komórkowych. Platforma systemu operacyjnego oparta na systemie Linux będzie mocną konkurencją dla Microsoft oraz systemu Symbian, który nie ustrzegł się kilku poważnych błędów zabezpieczeń ostatnimi czasy.

Źródło: the Inquerier

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.