Naciśnij ESC aby zamknąć

Jak walczyć z przekrętami na eBayu?

Co zrobić, kiedy zostaniesz oszukany w serwisie aukcyjnym przez sprzedającego?
To proste, zadzwoń do jego matki.

Dokładnie tak postąpił Rob – człowiek który za $315 kupił na aukcji internetowej konsolę do gry Xbox 360. Kiedy po tygodniu od wysłania pieniędzy nie mogł skontaktować się ze sprzedawcą, zorientował się, że coś nie gra. Postanowił więc wyśledzić oszusta wykorzystując informacje z serwisu peoplefinder.com, gdzie udało mu się dotrzeć do danych sprzedawcy i jego rodziny. Następnie, poprzez serwis whitepages.com dotarł do adresu i telefonu matki przekręta.

Kiedy po raz pierwszy zadzwonił na zdobyty numer telefonu, odebrał oszust-sprzedawca, który udał że o sprawie nic nie wie. Rob postanowił nie poddać się i po jakimś czasie wykonał kolejny telefon – tym razem rozmawiał z matką. Cała akcja okazała się strzełem w dziesiątkę, ponieważ już 40 minut później sprzedawca oddzwonił z przeprosinami jak również zwrócił całość pieniędzy.

Źródło: the Inquerier

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.