Naciśnij ESC aby zamknąć

Włamanie do sieci szkolnych komputerów

Były koordynator technologiczny szkół Northeast Nodaway został w środę skazany na 18 miesięcy więzienia za włamania do ich systemów. Henry Curtis Underwood, lat 33, z miejscowości Bloomington w USA, został zatrzymany i osadzony w więzieniu bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Dodadkowo sąd wyznaczył skazanemu karę pieniężną w wysokości 15,600 dolarów, powiedział Bradley J.Schlozman, adwokat zachodniego okręgu Missouri w Stanach Zjednoczonych.

Dyrektor jednej ze szkół znajdował się właśnie w biurze gdy nagle został wylogowany ze swojego systemu. Henry sparaliżował sieci komputerowe dwóch placówek uzyskując zdalny dostęp dzięki wcześniej zainstalowanemu przez siebie oprogramowaniu. Underwood był zatrudniony jako koordynator do spraw technologii. Został zwolniony dwa dni przed incydentem, z którego wypłynęła informacja o jego przestępczej przeszłości dotyczącej rabunku banku w Teksasie w 1995 roku, oraz wcześniejszej odsiadce. Curtis nie poinformował o tych faktach składając podanie o pracę.

Źródło: KansasCity.com

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.