Naciśnij ESC aby zamknąć

SymbOS.Beselo.Alworm atakuje komórki

Specjaliści wykryli szkodliwy kod atakujący system operacyjny Symbian. Robak SymbOS.Beselo.Alworm zaraża telefony komórkowe korzystające z Symbian OS. Należą do nich m.in. Nokia 6600, 6630, 7610, N70 i N72.

Szkodliwy kod rozprzestrzenia się za pomocą MMS-ów jako plik o nazwie Beauty.jpg, Sex.mp3 lub Love.rm. Po zarażeniu urządzenia szkodliwy kod wysyła pod wszystkie numery z książki telefonicznej MMS-y ze złośliwym kodem. Ponadto generuje losowo numery telefonów i również wysyła na nie MMS-y. Co ciekawe wszystkie generowane numery pochodzą z Chin i należą do tego samego operatora.

Użytkownicy nie powinni instalować żadnych plików otrzymanych MMS-em.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.