Naciśnij ESC aby zamknąć

Atak na sieci energetyczne

Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) informuje, że systemy komputerowe wielu koncernów energetycznych w USA zostały spenetrowane przez cyberprzestępców.

Tom Donahue, ekspert CIA ds. cyberbezpieczeństwa, mówi, że nie udało się zidentyfikować sprawców ataków.

CIA zwykle nie ujawnia podobnych informacji, już sam fakt, że Agencja zdecydowała się wspomnieć o atakach może oznaczać, że sytuacja jest poważna, a producenci energii powinni zwrócić większą uwagę na bezpieczeństwo swoich sieci.

Stany Zjednoczone już zareagowały i FERC (Federal Energy Regulatory Commission) opublikowała osiem obowiązkowych standardów bezpieczeństwa, które mają uchronić system energetyczny przed atakiem.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.