Naciśnij ESC aby zamknąć

Linux 2.6.24 dostępny

Pojawiła się nowa wersja jądra systemu GNU/Linux serii 2.6 oznaczonego 2.6.24. Nowy kernel niesie za sobą dziesiątki znaczących poprawek, których łączną listę zobaczyć można w ChangeLog.

W nowej wersji jądra wprowadzono mechanizm zapobiegania fragmentacji pamięci a także rozszerzono obsługę tzw. funkcji tickless na architektury x86-64, PPC, UML, ARM i MIPS. Programiści poprawili usprawnienia w zarządcy CFS, mające na celu jeszcze lepszą interakcyjność systemu. Dodano obsługę zarządzania zasilaniem SATA oraz funkcję dostępu w trybie tylko do odczytu do systemów plików zamontowanych w trybie zarówno odczytu jak i zapisu.

Osoby zainteresowane pełną listą zmian Linuksa 2.6.24 zachęcamy do zapoznania się z dziennikiem zmian oraz do pobrania nowego jądra.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.