Naciśnij ESC aby zamknąć

Studenci oskarżeni o manipulowanie ocenami

Skreślenie z listy studentów, 20 lat więzienia i 250 tysięcy dolarów grzywny, to kara jaka może spotkać dwóch mężczyzn ze stanu Kalifornia. Są oni oskarżeni o włamanie się do zasobów informatycznych Uniwersytetu Stanowego Kalifornii i poprawianie w systemie ocen.

John Escalera (29) i Gustavo Razo (28) usłyszeli od sądu 11 zarzutów, m.in.: nielegalny dostęp do systemu informatycznego uczelni, kradzieże tożsamości oraz oszustwo. Cały proceder był możliwy głównie dzięki temu, że Escalera był pracownikiem wsparcia technicznego uczelni i miał dostęp do niektórych zasobów informatycznych uniwersytetu.

Ustalono również, że ich oceny zmieniały się kilka razy w okresie od stycznia do czerwca 2004 roku. Nie wiadomo jednak, czy przejęte przez mężczyzn dane zostały przez nich wykorzystane do innych celów.

Źródło: Onet.pl, The Register

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.