Naciśnij ESC aby zamknąć

Sprzedawał w Internecie sprzęt pochodzący z przestępstwa

Piotrkowscy policjanci zatrzymali 31- letniego oszusta, który za pośrednictwem Internetu oferował do sprzedaży nie będące jego własnością dekodery platform satelitarnych i nielegalne programy komputerowe. Mężczyzna wpadł w przygotowaną zasadzkę. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

26 stycznia do piotrkowskiej komendy zgłosił się przedstawiciel jednej z firm chroniących prawa autorskie telewizji satelitarnych, który zawiadomił, że nieznana osoba za pośrednictwem aukcji internetowych oferuje do sprzedaży za 350 złotych dekoder satelitarny, który jest własnością jednej z firm i nie może być odsprzedawany. Przedstawiciel po nawiązaniu jako klient kontaktu telefonicznego z oszustem internetowym umówił się z nim w wyznaczonym miejscu na spotkanie.

Policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą przygotowali zasadzkę we wskazanym rejonie Piotrkowa i czekali. Po niedługim czasie z wytypowanej posesji wyszedł 31- letni piotrkowianin, który przekazał reklamówkę wcześniej umówionemu kupującemu. Funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali nieuczciwego sprzedawcę sprzętu telewizyjnego. Stróże prawa przeszukali również jego mieszkanie, w którym zabezpieczyli komputer z nielegalnym oprogramowaniem, 4 dekodery różnych platform satelitarnych, 3 karty chipowe, 3 dyski twarde i 1 kartę SD.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a sprzęt trafił do depozytu. Stróże prawa ustalili, ze straty związane z próbą sprzedaży jednego z dekoderów wynoszą 1500 złotych, a dalsze będą ustalane w toku prowadzonego postępowania.

31- letni piotrkowianin odpowie za sprzedaż za pośrednictwem Internetu rzeczy pochodzących z przestępstwa oraz kradzież programów komputerowych, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Główna Policji

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.