Naciśnij ESC aby zamknąć

AMD Phenom II podkręcony do 6,5Ghz – nowy rekord w 3DMarku!

Dzięki zastosowaniu ciekłego azotu i helu podkręcono Phenoma II X4 940 do 6,5 Ghz co jest światowym rekordem częstotliwości w przypadku procesorów 4-rdzeniowych. Phenoma schłodzono aż do temperatury -230 stopni celcjusza.

Nowy rekord w 3DMarku 05 to 44,988 pkt, wynik taki uzyskano przy częstotliwości 6,3Ghz, 22 x 280Mhz, przy napięciu 1.425V.

Zastosowane pamięci: OCZ Reaper PC-9600 DDR2-1120, timingi CL5-5-5-18, 2,22V. Płyta główna: DFI LANParty 790FXB-M2RS. Grafika: 2 x ATI Radeon 4870X2. Zdecydowano się podnieść taktowanie do 6,5Ghz co skończyło się sukcesem, uzyskano 45,474 pkt.

Intel ma powody do zmartwień 🙂 Jeśli chce się utrzymać na wysokiej pozycji lidera musi zareagować.

Źródło: engadget

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.