Naciśnij ESC aby zamknąć

95% utworów jest nielegalnie ściagana z internetu

Według przeprowadzonych badań przez IFPI – 95% muzyki jest nielegalnie pobierana z internetu. Około 40 miliardów utworów ściągnięto z internetu w samym 2008 roku, z czego tylko 1,4 miliarda z nich było pobrane legalnie. Mimo wszystko sprzedaż legalnej muzyki przez internet wzrosła aż o 20%.

Wszystkie działania prowadzone przez ISP przeciwko piratom są nieskuteczne. Rządzący cały czas spychają winę na dostawców internetu, ci natomiast bronią się, mówiąc że wprowadzenie odpowiednich technologii jest bardzo kosztowne. Dodatkowo konsumenci mogą zrezygnować z ich usług, a wybrać tych dostawców, u których nie ma takich zabezpieczeń. W Wielkiej Brytanii niektóre firmy podpisały porozumienie, które ma na celu rozwiązanie tego problemu. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Na razie jednak ustawa nie weszła w życie.

Źródło: hothardware.com

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.