Naciśnij ESC aby zamknąć

Microsoft nie radzi sobie z kryzysem. Będą zwolnienia!

Microsoft najwyraźniej odczuł skutki światowego kryzysu. Dodatkowo nie zbyt dobrze sprzedający się nowy system Vista źle wpłynęły na wyniki giganta. W związku z nie najlepszymi osiągami, firma zaczęła robić coś, co zmieni tą sytuację- postanowiła usunąć część kadry (pewnie tej, która nie przykładała się w tworzeniu systemu Vista 😛 ).

Steve Ballmer

Steve Ballmer powiedział, że firma ma zamiar zwolnić 5000 pracowników. Już dzisiaj odeszło 1400, reszta osób zostanie zwolniona w przeciągu 18 miesięcy.

Czyżby dochody giganta malały? W drugim kwartale tego roku finansowego zyski były na poziomie 4.17 miliardów dolarów, jest to 11 procent mniej niż w takim samym okresie zeszłego roku. Zyski z głównego produktu -Windows spadły o 8% (z 4,33 miliarda dolarów do 3,98 miliarda dolarów). Dla porównania – firma Apple (główny konkurent) odnotował wzrost o 9 procent

Według koncernu zwolnienia mają przynieś zyski na poziomie 1,5 mld dolarów.

Źródło: i.gizmodo

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.