Naciśnij ESC aby zamknąć

Spotkanie z Howardem Schmidtem!

Dzień przed konferencją SEMAFOR, we wtorek 13 stycznia 2009 roku stowarzyszenie ds. bezpieczeństwa systemów informacyjnych ISSA Polska zaprasza na otwarte spotkanie z prezydentem ISSA International i szefem ISF Howardem Schmidtem oraz szefem ISSA-UK Geoffem Harrisem – na codzień kierującego firmą Alderbridge, rekrutujacą specjalistów z branży IT security.

Na spotkaniu będziemy rozmawiać o aktualnej sytuacji na rynku bezpieczeństwa IT i ochrony informacji w obliczu narastającego kryzysu ekonomicznego – zarówno w kontekście strategii przesiębiorstw, jak i własnego rozwoju i ścieżek kariery dla osób zawodowo zajmujących się tym tematem. Goście zaprezentują swoje przewidywania na 2009 rok. Spotkanie jest adresowane do osób odpowiedzialnych za IT, w tym za bezpieczeństwo, ochronę zasobów i informacji, oraz specjalistów pragnących zaplanować dalsze kroki swojej kariery zawodowej.

Spotkanie odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Zielna, 6 piętro, ul. Zielna 37 o godz. 18:45, rejestracja od 18:15. Wstęp wolny dla wszystkich. Wymagana bezpłatna rejestracja: http://www.issa.org.pl

Howard A. Schmidt

Howard A. Schmidt – Prezes światowego stowarzyszenia Information Systems Security Association (ISSA). Weteran branży IT i bezpieczeństwa teleinformatycznego o tak ogromnych doświadczeniu, że trudno tu o konkurencję. Od 40 lat pracuje w sektorze obrony, instytucjach ochrony porządku publicznego oraz bezpieczeństwie korporacyjnym. Był wiceprezesem i dyrektorem do spraw informacji i strategii bezpieczeństwa w internetowym gigancie aukcyjnym eBay.

Zajmował stanowisko dyrektora strategi bezpieczeństwa w Departamencie Bezpieczenstwa Wewnetrznego (Department of Homeland Security), jak również w wielu innych instytucjach rządowych w Stanach Zjednoczonych (m.in. biurze dochodzeniowym US Air Force czy FBI, gdzie był liderem grupy Computer Expoitation Team w Centrum ds. walki z narkotyki). Pracował również jako dyrektor do spraw bezpieczenstwa w Microsofcie.

Znany jest jako pionier w wykorzystaniu komputerów w medycynie sadowej i zbieraniu dowodów przestępstw. Po przejściu na emeryturę po 31 latach służby publicznej w urzędach stanowych i federalnych prezydent Busha mianował go na stanowisko wiceprzewodniczącego Prezydenckiej Komisji Kryzysowej do Spraw Ochrony Infrastruktury (President’s Critical Infrastructure Protection Board) oraz na doradcę do spraw bezpieczeństwa cyberprzestrzeni w Białym Domu.

Członek wielu organizacji, komitetów i zespołów roboczych, gdzie pełnił różne funkcje kierownicze. Autor znanych książek z zakresu bezpieczeństwa, ceniony prelegent, ekspert często cytowany w mediach.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.