Naciśnij ESC aby zamknąć

Nowy Notebook Mini 2140 od HP

Firma HP zaprezentowała nowego mini notebooka z energooszczędnym procesorem Intel Atom. Urządzenie będzie sprzedawane z systemem Windows Vista lub Windows XP- co ucieszy miłośników starego i dobrego systemu.

Procesor to Intel Atom o częstotliwości 1.60Ghz z 512KB L2, oraz szyną FSB 533MHz. Pamięci RAM do 2GB DDR2. Nasze dane będzie przechowywał dysk o pojemności nawet 160GB. A to wszystko będzie oparte na chipsecie Mobile Intel® 945GSE Express. Co prawda powyżej przedstawione parametry nie są oszałamiające w przyrównaniu do szybkich PC, ale weźmy pod uwagę że jest to energooszczędny mini Notebook, i jak na jego klasę jest dobrze.

Matryca o przekątnej 10.1 cala będzie podświetlana diodami. Natomiast komunikację z „zewnętrznym światem” zapewnią nam 2xUSB 2.0, RJ-45,sieć bezprzewodowa,Bluetooth,VGA, Express Card, czytnik pamięci. Dostaniemy również kartę dźwiękową w standardzie HD, do tego głośniki stereo. Waga to jedyne 1.19kg. Pobór mocy wynosi 65W, a to wszystko będzie zasilane przez 6 komorowy akumulator.

Taki sprzęt na pewno sprawdzi się w rękach człowieka biznesu, który nie lubi nosić ze sobą dużych Laptopów.

Źródło: hp.com

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.