Naciśnij ESC aby zamknąć

Specyficzny spam

Firma Marshal ostrzega przed nową, dość nietypową falą spamu. Specjaliści ds. bezpieczeństwa komputerowego wykryli spam spersonalizowany, który informuje odbiorcę o filmie z jego udziałem. Warto dodać, że ofiara występuje w tym filmie zupełnie nago…

Spam kierowany jest do konkretnych odbiorców. W treści niechcianego maila czytamy: „Sfilmowaliśmy cię nago ! Sprawdź wideo”. Wraz z tekstem przesyłany jest link do rzekomego filmu. Po kliknięciu w odnośnik, komputer ofiary zostaje zainfekowany i dołączony do największego na świece botnetu – Srizbi.

Metoda żeruje na strachu potencjalnej ofiary i czystej ciekawości (w większości przypadków nieuzasadnionej) czy aby na pewno pod danym adresem nie kryje się film z jej udziałem. Metoda ta, choć prosta, działa znakomicie i za jej pomocą Srizbi zyskuje kolejnych „użytkowników”.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.