Naciśnij ESC aby zamknąć

Problem z iPhone

iPhone jest obecnie jednym z najpopularniejszych urządzeń mobilnych dostępnych na rynku. Jednak nawet Apple, firma odpowiedzialna za wyprodukowanie iPhone, nie zagwarantowała odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa jednemu ze swoich flagowych produktów.

Jak donosi firma Redware, w iPhone istnieje luka, która umożliwia atak typu denial-of-service. Błąd występuje w przeglądarce Safari (w wersji 1.1.4) i umożliwia atakującemu manipulowanie przydziałem pamięci.

Ofiarą ataku można paść podczas wizyty na stronie internetowej zawierającej specjalnie spreparowany kod JavaScript. W wyniku ataku zostaje uszkodzona przeglądarka Safari. Możliwe jest także wywołanie awarii w oprogramowaniu iPhone. Na razie nie wiadomo czy można trwale uszkodzić firmware urządzenia produkowanego przez Apple.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.