Naciśnij ESC aby zamknąć

Skype złamany!

Protokół, wykorzystywany przez jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie, Skype, został złamany przez pewną chińską firmę. Pozwoli to wreszcie na tworzenie i używanie innych klientów niż oryginalny.

Obecnie testowana jest wczesna wersja aplikacji alternatywnej do Skype’a, która obsługuje wyłącznie rozmowy jeden do jednego i ma jeszcze pewne problemy z czystością przesyłanego głosu, ale firma planuje dodać też rozmowy tekstowe, system dostępności i uczynić program w 100% kompatybilny z oryginalnym Skypem.

Źródło: Chip

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.