Naciśnij ESC aby zamknąć

Skandal wokół sprzedaży biletów

To, że zawiódł internetowy system sprzedaży biletów na tegoroczne finały piłkarskich mistrzostw Europy, to jeszcze nic. Właśnie okazało się, że do internetu trafiły tysiące danych osobowych kibiców, którym jednak udało się zarejestrować na stronie kupbilet.pl – informuje radio ZET.

Rzecznik PZPN Zbigniew Koźmiński przyznał Radiu ZET, że operator serwisu miał problem z zabezpieczeniami. “Dostaliśmy taki sygnał od firmy nadzorującej przyjmowanie zamówień. To było w nocy, w pierwszych godzinach działania serwisu. Najpierw zablokowano na pewien czas cały serwis, a po usunięciu awarii strona działała już bez zarzutu i żadne dane nie były widoczne” – tłumaczył Koźmiński.

Nie wiadomo ile danych wyciekło z systemu i w czyje ręce trafiły. Sprawą zajmie się Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Źródło: Radio ZET, Dziennik

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.