Naciśnij ESC aby zamknąć

FrSIRT o dziurach w MySQL

Eksperci z FrSIRT odkryli liczne luki w bazie danych MySQL, które mogą zostać wykorzystane przez cyberprzestępców do kradzieży ważnych informacji lub przeprowadzenia ataku typu DoS.

French Security Incidence Response Team informuje, że siedem dziur występuje w wersjach MySQL wcześniejszych od wersji 5.1.23.

Slavik Markovich, dyrektor ds. bezpieczeństwa w firmie Sentrigo, która specjalizuje się w zabezpieczeniu baz danych, mówi, że błędy tego typu często występują w nowych aplikacjach bazodanowych.

“Niektóre z nich są bardzo proste i pokazują niedojrzałość MySQL” – mówi. – “W miarę jak to oprogramowanie będzie się rozpowszechniało, będą wykrywane kolejne tego typu błędu” – dodaje Markovich.

“W bazach danych, podobnie jak w innych programach, zawsze były błędy. Obecnie jednak przywiązuje się do nich większą wagę, ponieważ bazy danych zawierają większość ważnych informacji. Jeśli ktoś się do nich włamie, może ukraść olbrzymią ilość cennych danych” – powiedział Markovich.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.