Naciśnij ESC aby zamknąć

Sieci Wi-Fi wciąż podatne na ataki

Specjaliści przestrzegają, że sieci Wi-Fi są szczególnie podatne na ataki. Nie chroni przed nimi nawet szyfrowanie protokołami WEP i WPA. Narzędzia potrzebne do złamania haseł są łatwo dostępne w Internecie, a niektóre dystrybucje Linuksa zostały skonfigurowane tak, by ułatwić dokonywanie włamań. Co więcej, by skorzystać ze wspomnianych narzędzi i złamać szyfry, nie jest potrzebna żadna specjalistyczna wiedza.
Szczególnie narażony na atak polegający na nasłuchiwaniu komunikacji, jest protokół WEP. Cyberprzestępca może podsłuchiwać wymianę danych pomiędzy połączonymi bezprzewodowo komputerami, a gdy zbierze wystarczającą ilość przesyłanych pakietów, złamanie zastosowanych haseł jest bardzo łatwe. Z kolei protokół WPA jest bardzo łatwo złamać w momencie logowania się jednego z komputerów do bezprzewodowej sieci.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.