Naciśnij ESC aby zamknąć

Coraz więcej trojanów i nieznanych zagrożeń

Gwałtownie wzrasta liczba nowych trojanów, które atakują komputery na całym świecie. W drugim kwartale stanowiły one już ponad połową wszystkich nowych zagrożeń wynika z danych firmy Panda Software.
W drugim kwartale 2006 trojany stanowiły ponad 54% wszystkich zidentyfikowanych przez Panda Software złośliwych kodów. Powodem rosnącej popularności trojanów wśród internetowych przestępców jest ich użyteczność w osiąganiu korzyści finansowych. Można je zaprojektować tak, aby bez wiedzy użytkowników wykonywały bardzo różne szkodliwe działania np. kradły poufne dane, otwierały furtki.

Uwagę zwraca także dość duża liczba botów (16%) i zagrożeń z grupy Backdoors (12%) wykrytych przez Pandę w drugim kwartale 2006 roku. Te rodzaje zagrożeń są również wykorzystywane do przestępstw internetowych, przynoszących duże korzyści finansowe. Umożliwiają one tworzenie sieci komputerów typu zombie, które są wykorzystywane do różnego rodzaju szkodliwych działań (np. rozsyłania spamu).

Źródło: DI

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.