Naciśnij ESC aby zamknąć

Seria błędów w serwerach Ministertstwa Sprawiedliwości

W lutym wykryłem szereg błędów w zabezpieczeniach serwisów MS. Ponieważ sprawa była bardzo poważna, nie publikowałem żadnych informacji, by dać Administratorom czas na załatanie dziur…

Niestety minęło pół roku i mimo licznych kontaktów, (mailowych i telefonicznych) z pracownikami Ministerstwa nie doszło do załatania wykrytych przeze mnie luk.

Zostałem poinformowany, iż jest to ryzyko, które gotowi są ponieść. Dziwi mnie to, ponieważ błędy te mogą zostać wykorzystane do zdobycia pełnego dostępu do bazy danych (zarówno odczyt jak i zapis), czy nawet do przejęcia całkowitej kontroli nad systemem. Chciałem również zaznaczyć, że moje badania były prowadzone za wiedzą (a w większości wypadków za prośbą) pracowników ministerstwa.

Jako dowód załączam jeden z maili jaki dostałem:

“Administrator Poczty MS (DCORS)” [email protected].

Witam,

Dziekujemy za informacje,

Mielismy uwagi co do wykonania tej aplikacji ([…]) – robila ja nam firma zewnetrzna

Czy moglby Pan jeszcze sprawdzic:

tlumacze.ms.gov.pl
ms.gov.pl

Błędy nie zostały do tej pory naprawione…

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.