Naciśnij ESC aby zamknąć

Gadający trojan

Specjaliści z Panda Software odkryli, że w sieci buszuje niezwykle groźny i złośliwy koń trojański o nazwie BotVoice.A. Po przeniknięciu do systemu, robak niszczy dane znajdujące sie na dysku twardym i w bezczelny sposób – werbalnie – informuje o tym fakcie użytkownika.

Do słownego poinformowania użytkownika wirus wykorzystuje wbudowany w windows syntezator mowy a tekst brzmi: You have been infected I repeat you have been infected and your system files have been deleted. Sorry. Have a nice day and bye bye” (Zostałeś zainfekowany, powtarzam zostałeś zainfekowany i twoje pliki systemowe zostały skasowane. Wybacz. Miłego dnia i do widzenia). Najzabawniejsze jest chyba to “do widzenia”…

Na atak podatne są systemy Microsoft począwszy od Windows 95 a kończąc na XP. Nie potwierdzono by na infekcję podatna była Vista.

O to jak wiadomość o pojawieniu się wirusa skomentował Roger Thompson, z firmy Exploit Prevention Labs:
“BotVoice.A został stworzony tylko po to, by niszczyć – od lat nie wiedziałem tak doskonałego przykładu bezmyślnego wandalizmu”

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.