Naciśnij ESC aby zamknąć

Włamanie do wrocławskiej ABW

Policja poszukuje złodzieja, który ukradł z wrocławskiej siedziby Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego sprzęt komputerowy. Kradzież nie spowodowała wycieku żadnych tajnych informacji – zapewnia rzecznik ABW Robert Jagiełło.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że złodziej dostał się do jednego z budynków ABW prawdopodobnie przez otwarty lufcik. Ukradł twardy dysk komputera, monitor LCD oraz palmtop. Pokój, który został okradziony, był biurem zastępcy naczelnika wydziału zabezpieczeń technicznych we wrocławskiej ABW.

Jak zapewnił Jagiełło, nie doszło do wycieku żadnych niejawnych informacji. Palmtop był zepsuty, zaś twardy dysk pusty. Nie zostały więc wyniesione z ABW żadne niejawne informacje – podkreślił.

Wyjaśnił, że dysk był przeznaczony do celów internetowych. U nas jest taka praktyka, że komputery, z których łączymy się z internetem mają czyste dyski – powiedział.

Sprawę kradzieży we wrocławskiej ABW opisał poniedziałkowy “Dziennik”.

Źródło: PAP, Dziennik

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.