Naciśnij ESC aby zamknąć

Luki w przeglądarkach na co dzień

W Internecie pojawił się blog poświęcony przeglądarkom WWW. Jego autor, HD Moore, obiecuje, że przez cały lipiec będzie codziennie publikował informacje o wykrytych przez siebie lukach. Na początek na tapecie znalazł się Microsoft Internet Explorer.

Dwie opisane 2 lipca luki pozwalają potencjalnie na zdalne wykonanie kodu w systemie poprzez przepełnienie sterty. Obie luki dotyczą najprawdopodobniej wszystkich wersji przeglądarki włącznie z MSIE 7 beta 3.

Microsoft został poinformowany o istnieniu błędów już w marcu. Do czasu opublikowania przez producenta odpowiednich poprawek zaleca się całkowite wyłączenie wykonywania wtyczek ActiveX (Narzędzia->Opcje internetowe->Zabezpieczenia->Poziom niestandardowy) i nieodwiedzanie niezaufanych adresów.

Kolejne luki opisane w blogu znane są od kilku miesięcy i dotyczą przeglądarki Mozilla Firefox (luka poprawiona w wersji 1.5.0.3) oraz dostępu do książki adresowej MS Outlook Express z przeglądarki MSIE (luka poprawiona w jednym z hotfixów).

Browser Fun – http://browserfun.blogspot.com
Źródło: CERT

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.