Naciśnij ESC aby zamknąć

Seagate zaszyfruje swoje dyski

Seagate, największy na świecie producent dysków twardych, poinformował, że będzie stosował techniki szyfrujące we wszystkich modelach dysków skierowanych na rynek przedsiębiorstw. Urządzenia te zostaną wyposażone w technologię FDE (Full Disk Encryption).

FDE odpowiada za szyfrowanie danych przechowywanych na dysku. Dzięki temu są one zabezpieczone przed podejrzeniem przez osobę nieuprawnioną. Automatyczne szyfrowanie danych to rozwiązanie zalecane przez amerykańską Narodową Agencję Bezpieczeństwa (NSA).

Podczas opracowywania FDE Seagate współpracowała z Trusted Computing Group, która przygotowuje protokół bezpieczeństwa dla dysków twardych. Z kolei międzynarodowy Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników (IEEE) pracuje nad standardem, który ma zapewnić, że szyfrowane dyski twarde różnych producentów będą ze sobą współpracowały.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.