Naciśnij ESC aby zamknąć

Kaspersky Lab publikuje nową wersję darmowego skanera online

Kaspersky Lab, producent rozwiązań służących do ochrony danych, opublikował nową polskojęzyczną wersję – 5.0.98.0 – darmowego skanera online: Kaspersky Online Scanner, który pozwala na skanowanie komputerów w poszukiwaniu szkodliwego oprogramowania.

W wersji 5.0.98.0 programu Kaspersky Online Scanner usunięto lukę KLV07-09 (CVE-2007-3675). Niewystarczająca kontrola parametrów wejściowych w komponencie ActiveX programu Kaspersky Online Scanner 5.0.93.1 (oraz w wersjach wcześniejszych) mogła doprowadzić do przepełnienia bufora, co z kolei mogło umożliwić agresorowi uruchomienie szkodliwego kodu na komputerze użytkownika.

Luka została wykryta przez Stephena Fewera z Harmony Security przy współpracy z VeriSign iDefense VCP. Kaspersky Lab dziękuje ekspertom z Harmony Security oraz iDefence za dostarczenie informacji o luce, co umożliwiło wyeliminowanie zagrożenia zanim mogło zostać wykorzystane.

Kaspersky Lab zaleca wszystkim użytkownikom narzędzia Kaspersky Online Scanner przeprowadzenie jak najszybszej aktualizacji do nowej wersji, dostępnej pod adresem http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html

Źródło: Kaspersky Lab

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.