Naciśnij ESC aby zamknąć

Niebezpieczeństwo we wtyczce RealPlayera

Specjaliści z firmy Symantec wystosowali komunikat ostrzegawczy o nieznanej wcześnie usterce w programie RealPlaye. Dziura występuje w kontrolce ActiveX ierpplug.dll w najnowszej wersji odtwarzacza oraz w wersji 11 beta.

Na niebezpieczeństwo narażeni są ci użytkownicy systemu Windows, którzy używają Internet Explorera i RealPlayera.

Specjaliści odkryli witrynę, która wykorzystując wspomnianą dziurę, instaluje na zaatakowanym komputerze konia trojańskiego Trojan.Zonebac. Jego zadaniem jest obniżenie ustawień bezpieczeństwa w Internet Explorerze. Złośliwy kod pochodzi prawdopodobnie z serwera wyświetlającego reklamy, który wysyła treści w IFrame.

Ze swojej strony US-CERT doniósł, że luka to nie wynik błędu w ierpplug.dll, a w RealPlayer Database Component, za którego obsługę odpowiada plik MPAMedia.dll.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.