Naciśnij ESC aby zamknąć

Kolejna aktualizacja Firefoksa

Ukazała się nowa wersja popularnej przeglądarki Mozilla Firefox, oznaczona numerem 2.0.0.8. Programiści z Mozilla Foundation w tym wydaniu poprawili kilka błędów, w tym dwa uznane za krytyczne.

Pierwszy błąd znajdował się w obsłudze skryptów JavaScript i pozwalał specjalnie spreparowanym skryptom na częściowe przejęcie kontroli nad przeglądarką i działanie w kontekście użytkownika.

Drugi, który dotyczy też klienta poczty Thunderbird, polegał na nagłym zamykaniem się programu z objawami wycieków pamięci.

Źródło: dobreprogramy.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.